5 januari 2025 - 08:50 - Marokko
De Mauritaanse president heeft onlangs een bezoek gebracht aan Rabat, waar hij een ontmoeting had met Koning Mohammed VI. Deze toenadering tussen beide landen wordt met argusogen bekeken door Algerije.
In een verklaring van het Koninklijk Paleis staat dat "deze ontmoeting plaatsvindt in het kader van de sterke vertrouwensband en samenwerking tussen beide landen, en de oprechte broederschap tussen de twee bevriende volkeren". De leiders van beide landen prezen de positieve ontwikkeling van het Marokkaans-Mauritaanse partnerschap op alle gebieden.
Lees ook: Algerije: "Miljarden dollars uitgegeven om Marokko te saboteren"
Mauritanië, dat door zijn geografische ligging tussen Algerije en Marokko betrokken is bij het conflict in de Sahara, heeft tot nu toe een neutrale houding aangenomen. De laatste tijd kiest het land er echter voor om de samenwerking met Rabat te versterken, ten koste van Algerije. Deze koerswijziging is ingezet na de Marokkaanse militaire operatie tegen de Sahrawi’s bij de grenspost Guerguerat in november 2022, analyseert Sahara-expert Naoufal Bouamri.
Lees ook: Koning Mohammed VI plant bezoek aan Mauritanië
Als reactie op de toenadering tussen Rabat en Nouakchott heeft Algerije zijn ambassadeur in Mauritanië, Mohamed Benattou, teruggeroepen. Hij wordt vervangen door Amin Abderrahmane Saïd-Abdessameud. "We hebben soortgelijke reacties gezien ten aanzien van verschillende Europese landen. Dit illustreert de aard van de Algerijnse diplomatie, die gebaseerd is op emotie en de wens om de soevereine beslissingen van andere staten te controleren", aldus de politiek analist.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt