Marokkaanse vrouw in België probeert kinderen te vermoorden en pleegt zelfmoord
Een Marokkaanse vrouw heeft vorige week geprobeerd om haar drie kinderen te vermoorden in het Belgische Grâce-Hollogne. Jamila El Fatah pleegde vervolgens zelfmoord.
- België
Moslims in België kiezen er steeds meer voor om in hun gastland te worden begraven. Vooral in de regio van Brussel is het aantal islamitische begrafenissen sterk gestegen.
Volgens de directeur van de begraafplaats in het Brusselse Evere waar steeds meer moslims worden begraven, komt het doordat de band met het land van oorsprong steeds minder wordt.
"Als ze erheen gaan worden ze steeds vaker als vreemde beschouwd. Er is ook het feit dat de graven verlaten zijn als ze gerepatrieerd worden, ze gaan niet elke vrijdag naar Marokko op het graf bidden, terwijl ze dat hier wel kunnen.", aldus Ludo Beckers aan VRT Nieuws.
In de loop van vorig jaar werden op de begraafplaats van Evere 265 moslims begraven. In 2013 waren dat er ter vergelijking 94. De begraafplaats heeft daarom besloten om uit te breiden. Er komt 4,5 hectare vrij voor islamitische begrafenissen.
In Antwerpen wordt ook een stijging opgemerkt, ook al kiezen minder moslims ervoor om er te worden begraven. Vorig jaar waren dat er 55 tegen 33 in 2013.
Lees meer
Een Marokkaanse vrouw heeft vorige week geprobeerd om haar drie kinderen te vermoorden in het Belgische Grâce-Hollogne. Jamila El Fatah pleegde vervolgens zelfmoord.
Marokkaanse gezinnen in België weten niet wat te doen met de stoffelijke overschotten van hun overleden familieleden.
Zoals verwacht werden ook de broers Hychami in Marokko begraven. De twee jongens namen deel aan de aanslagen in Barcelona en Cambrills in augustus dit jaar.
Oussama Zariouh zal waarschijnlijk in Marokko worden begraven. Volgens Belgische media wordt de dader van de mislukte aanslag in het treinstation Brussel Centraal niet in...
Een mooi gebaar. De priester van de kerk Saint-Christophe de Javel, in het 15e arrondissement van Parijs, heeft zijn kerk geopend voor moslims die geen gebedsruimte meer hebben.