19 oktober 2020 - 11:20 - Marokko
Mawlid an-Nabi wordt dit jaar op donderdag 29 oktober gevierd in Marokko. Op Mawlid wordt de geboorte van de profeet Mohammed herdacht.
Volgens een verklaring van het ministerie van Habous en Islamitische zaken werd de maansikkel die de 1e Rabi-al-Awwal van het islamitische kalenderjaar 1442 aankondigt, op zaterdag 17 oktober gezien. Eid Al Mawlid Annabawi wordt als gevolg op donderdag 29 oktober 2020 gevierd.
Mawlid wordt sinds 1881 (Hijra-jaar 1292) herdacht in Marokko. In moskeeën en religieuze broederschappen (zaouiya) worden die dag religieuze wakes gehouden.
Tijdens Eid Al Mawlid vinden in Marokko gewoonlijk ook veel moussems plaats en wordt sinds de tijd van sultan Ahmed al-Mansour 1 (1578-1603) in Salé een kaarsenprocessie georganiseerd.
Eid Al Mawlid Annabawi is een feestdag in Marokko. Door de coronapandemie zullen alle festiviteiten naar verwachting worden geannuleerd.
Said (22) verpletterd door trein in Spanje
Moeder opgepakt na zware mishandeling zoontje in Marokko
Marokkaanse stad beleeft topjaar
Gratis taxi voor patiënten in Marrakech
Marokko overspoelt Europa met avocado’s
Marokko in top 10 beste bestemmingen wereldwijd
Moeder opgepakt na zware mishandeling zoontje in Marokko
Marokkaanse stad beleeft topjaar
Gratis taxi voor patiënten in Marrakech
Marokko overspoelt Europa met avocado’s
Marokko in top 10 beste bestemmingen wereldwijd
HSL Kenitra-Marrakech: onteigening afgerond
Wapenwedloop Marokko-Algerije: afschrikking of begin gewapend conflict?
Marokko: 1200 km extra snelwegen tegen 2030