Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 263 ton voedsel vernietigd
In de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima werd in de loop van vorig jaar 263 ton ongeschikt voedsel vernietigd.
31 januari 2017 - 20:12 - Marokko
Ruim 4700 ton voedsel werd door de Marokkaanse warenautoriteit ONSSA in beslag genomen en vernietigd in 2016. Dat is 21% minder dan in 2015.
In een verklaring laat de ONSSA weten dat vorig jaar 81.000 controles werden uitgevoerd, waarvan 32.000 door provinciale en departementale commissies. Daarbij werd ruim 2 miljoen ton voedsel gecontroleerd waarvan 4700 ton producten ongeschikt voor consumptie werd verklaard.
In dezelfde periode overhandigde de warenautoriteit 2600 dossiers aan de rechtbanken, 18% minder dan in 2015.
Agenten van de ONSSA controleerden vorig jaar tevens 15,6 miljoen ton voedingsmiddelen bij de grenzen, waarvan 5100 ton werd geweigerd.
Lees meer
In de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima werd in de loop van vorig jaar 263 ton ongeschikt voedsel vernietigd.
In Marokko werden tussen 16 mei en 16 april ruim 1210 ton ongeschikt voedsel in beslag genomen en vernietigd.
De Marokkaanse warenautoriteit ONSSA heeft in het tweede kwartaal van 2018 ruim 1735 ton voedsel in beslag genomen.
In de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima werd in de tien eerste dagen van de maand Ramadan ruim 4,5 ton bedorven voedsel in beslag genomen.
In het tweede kwartaal van het jaar hebben teams van de voedsel en warenautoriteit ONSSA 972 ton bedorven voedsel in beslag genomen in Marokko.