30 september 2021 - 16:20 - Marokko
De Marokkaanse veiligheidsdiensten hebben woensdag voorkomen dat honderden jongeren en minderjarigen Sebta zouden binnendringen. Daarmee werd ook een nieuwe migratiecrisis zoals in mei dit jaar vermeden.
Marokko heeft in een recordtijd een groot aantal agenten ingezet bij de grensovergang Tarajal om te voorkomen dat honderden jongeren, die van plan waren om Sebta binnen te komen, de enclave ook daadwerkelijk zouden bereiken.
Lees ook: Spanje houdt grenzen Sebta en Melilla dicht
Ook de Guardia Civil werd gewaarschuwd en zette onmiddellijk helikopters in om het grensgebied in de nacht van dinsdag op woensdag te bewaken. Ze werden geholpen door teams van de GRS en de maritieme dienst. De nationale politie zette ook tientallen agenten in om de Marokkaanse veiligheidstroepen bij te staan tijdens de operatie, meldt El Faro de Ceuta.
Ondanks dat Marokko de grenzen met Sebta extra heeft beveiligd door de veiligheidstroepen te versterken en scheermesprikkeldraad te installeren, proberen veel jonge Marokkanen, voornamelijk afkomstig uit Fnideq, nog steeds de enclave binnen te komen.
Lees ook: Sebta: groot aantal Marokkanen krijgt politiek asiel
De nieuwe poging van woensdag zou volgen op de recente geruchten over de nabije heropening van de grensovergang van Tarajal. De Marokkaanse en Spaanse autoriteiten hebben voorlopig niet officieel gecommuniceerd over de bestorming van deze week.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko