13 januari 2022 - 16:20 - Marokko
Twee jonge Marokkanen zijn er maandag in geslaagd Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko, al zwemmend te bereiken.
De twee jonge migranten zwommen vanaf de Marokkaanse kust naar het strand dat het dichtst bij de grensovergang Tarajal in Sebta ligt. Ze wisten het strand te bereiken zonder door de veiligheidsdiensten te worden opgemerkt.
Lees ook: Marokkaan bedankt inwoners Sebta
Persagentschap EFE bericht dat de twee een duikerspak droegen. Ze werden bij hun aankomst in Sebta in quarantaine geplaatst, in overeenstemming met de geldende gezondheidsprotocol.
Lees ook: Sebta vreest "invasie" van Marokkanen later dit jaar
Sinds de sluiting van de grenzen tussen Marokko en de enclaves Sebta en Melilla, proberen jonge migranten regelmatig en met gevaar voor eigen leven, naar Sebta te zwemmen. Het merendeel verdrinkt of verdwijnt op zee. In de enclave verblijven ook nog honderden minderjarige migranten die tijdens de migratiecrisis in mei vorig jaar, de autonome stad binnenkwamen.
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Moordzaak Anouar in Tanger: familie wijst naar broers
Politieke aardbeving verwacht na corruptieonderzoek in Marokko
Vakantie in Marokko? De 10 must-buys!
Marokko kiest voor Russische technologie
"Dit had ik nooit verwacht": Britse influencer in shock na trip in Marokko (video)