6 augustus 2021 - 19:00 - Marokko
Premier Saadeddine El Othmani oordeelt dat een uitstel van de parlements- en gemeenteraadsverkiezingen moet worden overwogen gezien de zorgwekkende epidemiologische situatie in Marokko.
De nieuwe beperkende maatregelen die eerder deze week door de Marokkaanse regering werden aangekondigd, waaronder een avondklok van 21:00 tot 05:00 uur, en een verbod op reizen naar Casablanca, Marrakech en Agadir, zijn sinds dinsdag van kracht. Deze maatregelen zouden ook kunnen leiden tot een uitstel van de verkiezingen.
Lees ook: Verkiezingen Marokko: Abdelilah Benkirane zorgt voor verrassing
Saadeddine El Othmani verklaarde dezelfde dag aan persagentschap MAP dat een uitstel niet wordt uitgesloten maar dat er nog geen officiële gesprekken hierover zijn gevoerd.
Tijdens het programma Forum van MAP onder het thema "Verkiezingen 2021: tijd voor de balans van de PJD?", sprak de regeringsleider ook over meerdere andere kwesties. Zo gaf hij uitleg over het nieuwe kiesquotiënt en de afschaffing van de kiesdrempel. Volgens El Othmani hebben deze nieuwigheden enkel tot doel de resultaten en het aantal zetels van de PJD te beperken. "Dit besluit is antidemocratisch en ondermijnt de Marokkaanse democratie", aldus de premier.
Grote veranderingen voor Rabat
Dit zijn de nieuwe gezichten van het Marokkaans elftal
Reizigers profiteren van nieuwe maatregelen op luchthaven Nador
Aardverschuiving legt verkeer plat in Al Hoceima
Ziyech en Regragui praten over toekomst bij Marokko
Transformatie luchthaven Tetouan in volle gang
Grote veranderingen voor Rabat
Reizigers profiteren van nieuwe maatregelen op luchthaven Nador
Aardverschuiving legt verkeer plat in Al Hoceima
Transformatie luchthaven Tetouan in volle gang
Afschuw in Marokko: 5-jarige Jaida vermoord
Datum einde Ramadan in Marokko bekend
Marokko werkt aan ondergrondse irrigatiesnelweg
Marokko arresteert Issam Lahrach, "baas der bazen" van de drugshandel