9 maart 2023 - 12:00 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Transport en Logistiek heeft aangekondigd dat Marokko van plan is om zijn HSL-netwerk uit te breiden tot 800 km. Om dit plan te realiseren, is 100 miljard dirham nodig.
De aankondiging werd gedaan door Mohamed Abdeljalil, minister van Transport en Logistiek, tijdens de 11e editie van het wereldcongres van de International Union of Railways in Marrakech, meldt L’Économiste.
Lees ook: HSL voor het eerst in Marrakech (video)
"We hebben grote ambities om de uitbreiding naar de steden Marrakech en Agadir te realiseren, wat een bedrag van bijna 10 miljard euro vereist. Dit zal resulteren in een betere dekking van de Atlantische as, waardoor het HSL-spoor meer dan 800 km zal bereiken. In een tweede fase zullen we ons richten op het oosten, Rabat, Casablanca en Oujda, met grote investeringsbedragen", aldus minister Mohamed Abdeljalil.
Lees ook: Marokkaanse HSL bij zeven snelste ter wereld
De uitbreiding van het Marokkaanse hogesnelheidsnetwerk zal een belangrijke investering vereisen, maar zal ook bijdragen aan de economische ontwikkeling van het land en de verbetering van het openbaar vervoer.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt