Zoeken

Marokko kampt met een tekort aan zuurstofapparaten

26 december 2020 - 11:00 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Marokko heeft een groot tekort aan zuurstofapparaten. De levens van patiënten met het coronavirus lopen hierdoor gevaar.

De zuurstoftapparaten worden niet alleen in de medische wereld gebruikt, maar ook in vliegtuigen om gebrek aan lucht te compenseren. Door de toename van de vraag naar het medisch apparaat kampt Marokko met een enorm tekort, meldt de weekkrant L’Economiste. Door gebrek aan de machines lopen coronapatiënten in het koninkrijk het risico om geen correcte behandeling te krijgen.

Tevens is het medisch apparatuur duur. "De prijzen voor de zuurstofapparaten zijn gestegen met name voor de zee- en luchtvaart. Deze kunnen tot vijftig procent stijgen,” zegt Anouar Yadini van de Marokkaanse vereniging van medische apparatuur. Hij heeft in april de minister van Gezondheid hierover aangesproken. "De producenten van de apparatuur kunnen de aanvragen niet aan."

Ook is de procedure om zuurstofapparaten te kopen moeilijk. Het is wettelijk bepaald dat de machines moeten voldoen aan bepaalde eisen. Hierdoor is het haast niet mogelijk om de apparaten uit het buitenland te importeren. Yadini suggereert dat de wet moet worden aangepast hiervoor.

Lees meer

Coronavirus Marokko: gezondheidswerkers kunnen gratis naar kliniek

In Marokko kunnen artsen en verpleegkundigen die zijn getroffen door Covid-19 zich nu laten behandelen in privéklinieken.

Noorden van Marokko kampt met tekort aan personeel voor zomerperiode

Hotels in het noorden van Marokko werden in de afgelopen dagen overrompeld door toeristen. De sector kampt als gevolg met een tekort aan personeel.

Marokko: huurprijzen medische hulpmiddelen swingen pan uit

Zowel in Rabat als in Casablanca moeten corona-patiënten een grote som geld neertellen om gebruik te kunnen maken van medische apparatuur die door privé-diensten wordt verhuurd.

Marokko wendt zich tot China door tekort aan vaccins

Marokko kampt met een tekort aan doses van de Chinese en Britse vaccins Sinopharm en AstraZeneca. Het koninkrijk onderhandelt met China om zo snel mogelijk bevoorraad te kunnen...

Coronacrisis oncontroleerbaar in Marrakech

De gezondheidscrisis is oncontroleerbaar geworden in Marrakech. Het aantal besmettingen stijgt dagelijks in de rode stad, waar 1500 actieve gevallen worden gemeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team