8 augustus 2024 - 16:20 - Marokko
Het Tamda-meer in de Marokkaanse provincie Azilal dreigt op te drogen, en parlementslid Saïd Atghlast maakt zich grote zorgen. Hij heeft de minister van Toerisme om opheldering gevraagd over de mogelijke maatregelen om dit probleem aan te pakken.
Het meer is niet alleen een belangrijke toeristische trekpleister die inkomsten en werkgelegenheid genereert, maar ook een onmisbare recreatieplek voor de lokale bevolking en bezoekers uit de omliggende regio’s. Bovendien is het meer een cruciale bron van irrigatiewater voor de landbouw in de omgeving.
Lees ook: Verschijning watervallen na aardbeving blijft mysterie in Marokko
De aanhoudende droogte in Marokko en het toenemend aantal waterputten in de regio hebben geleid tot de opdroging van het meer. Dit kan volgens Atghlast leiden tot een ecologische ramp en het uitsterven van waterdieren.
Lees ook: Ophef in Marokko over waterpark in droogtegebied
Een netwerk van 13 verenigingen heeft geprobeerd het tij te keren door het meer te vullen met water uit een put in het dorp Bahi. Deze tijdelijke oplossing, gesteund door verschillende gemeenschappen uit het Midden- en Hoge Atlasgebergte, biedt echter geen blijvende oplossing voor het probleem.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader