Zoeken

Marokko: slachtoffers loodjaren krijgen vergoeding

- Marokko

Geschreven door Laila A.

In Marokko zullen 624 slachtoffers van de loodjaren onder het bewind van wijlen Koning Hassan II een vergoeding ontvangen.

De nationale mensenrechtenraad CNDH heeft op aanraden van de Equity- en Verzoeningscommissie 87 miljoen dirham vrijgemaakt voor de slachtoffers of hun nabestaanden.

De CNDH heeft zich officieel verontschuldigd bij de slachtoffers van de "ernstige schendingen van de mensenrechten tussen 1956 en 1999".

Volgens de organisatie zet de commissie belast met de uitvoering van de aanbevelingen van de Equity- en Verzoeningscommissie haar werk voort om andere slachtoffers gerechtigheid te brengen.

Lees meer

Marokko: voormalige militair veroordeeld voor oplichting

Een voormalige Marokkaanse militair is dinsdag door de rechtbank van Khemisset tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor oplichting.

Marokkaan verdacht van sextortion 500 mensen

Een jongeman is in het Marokkaanse El Jadida gearresteerd voor seksuele chantage. De verdachte zou ruim 500 slachtoffers in de wereld hebben gemaakt.

Marokkaanse Sofia Symonds bij slachtoffers aanslag Texas?

Sofia Symonds, Amerikaanse actrice en topmodel van Marokkaanse afkomst, zou volgens hardnekkige geruchten op het nippertje aan de aanslag in Texas zijn ontsnapt.

Marokko: slachtoffers Polisario krijgen schadevergoeding

Tachtig Marokkaanse burgers die door het Polisario werden ontvoerd, zullen binnenkort een schadevergoeding krijgen. Dat heeft de nationale mensenrechtenraad CNDH besloten.

Marokkaanse celebrities slachtoffer chantage op Facebook

Meerdere bekende Marokkanen zouden het slachtoffer zijn geworden van een Facebook-pagina in Marokko waarop regelmatig info’s en beschuldigingen worden gepubliceerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team