25 oktober 2023 - 20:00 - Marokko
De veroordeling van een seksueel misbruikte minderjarige door de kamer van eerste aanleg van het Hof van Beroep in Ouarzazate voor "homoseksualiteit", zorgt voor veel verontwaardiging in Marokko.
De kamer van eerste aanleg van het Hof van Beroep in Ouarzazate heeft de muezzin van een moskee in de gemeente M’semrir, in de provincie Tinghir, veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf voor homoseksualiteit en verkrachting van een minderjarige. Het jonge slachtoffer werd drie jaar lang misbruikt, mishandeld en bedreigd, meldt H24info.
Lees ook: Imam gearresteerd voor verkrachting kinderen in Marokko
Onbegrijpelijk is dat dezelfde rechtbank ook de jongen heeft veroordeeld. Hij kreeg zes maanden gevangenisstraf en een boete van 2000 dirham. Net als de muezzin wordt hij beschuldigd van homoseksualiteit.
Op sociale media heeft de veroordeling van de jongen tot kwade reacties geleid. "Hoe kan het dat een verkrachtingsslachtoffer zelf ook achter de tralies belandt?", klinkt het. Activisten van het maatschappelijk middenveld hebben nog niet gereageerd op deze veroordeling.
Lees ook: Marokko: imam cel in voor verkrachting blind meisje
Naast de muezzin en het slachtoffer zijn nog twee andere personen veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Ze worden ervan beschuldigd een video van het slachtoffer en zijn verkrachter te hebben opgenomen om de muezzin te chanteren.
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
PSG wil "hoge prijs" betalen voor Marokkaans talent
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)