14 oktober 2023 - 11:30 - Economie
In een streven naar duurzame watervoorziening heeft Marokko plannen aangekondigd voor een nieuwe zeewaterontziltingsinstallatie in Nador. Deze zal een capaciteit hebben van 250 miljoen kubieke meter per jaar volgens minister Nizar Baraka van Water en Infrastructuur.
Na de geplande fabriek in Casablanca, die naar verwachting 300 miljoen kubieke meter zal produceren, zal de fabriek in Nador zich richten op hernieuwbare energie. De fabriek zal niet alleen de kustgebieden voorzien in drinkwater, maar ook de druk verlichten op de waterreservoirs van het land. "Aanhoudende droogte de afgelopen vijf jaar heeft onze waterreserves uitgedaagd, wat heeft geleid tot beperkingen in stedelijke en landbouwgebieden", aldus de minister.
Lees ook: Marokko wil nucleaire ontziltingsinstallaties bouwen, Canarische Eilanden bezorgd
Met deze zorgen in het achterhoofd streeft Marokko ernaar om acht andere ecologisch verantwoorde ontziltingsinstallaties op te zetten. Dit komt bovenop de twaalf bestaande installaties die op fossiele brandstoffen draaien. Het ambitieuze doel is om tegen 2035 in totaal 1,3 miljard kubieke meter zoet water te leveren.
Lees ook: Ontzilting zeewater: Rusland wil in Marokko investeren
Daarnaast is er een ’water-snelweg’ opgezet om water vanuit het noordwesten te vervoeren naar regio’s zoals Rabat en Casablanca, die samen meer dan 12 miljoen inwoners tellen. Dit water is ook bedoeld voor het Al Massira-reservoir, dat momenteel slechts voor 2,5% gevuld is en voornamelijk de landbouwgebieden van Doukkala en Tadla irrigeert. Baraka benadrukt het strategische belang van deze projecten, vooral gericht op gebieden in Marokko die het zwaarst getroffen zijn door klimaatverandering.
Woede over gedrag Ryanair in Marokko
Explosies gehoord in Dakhla, dit is de reden
Influencer lyrisch over Marokkaanse burger van 1 euro
Vijf fiscale valkuilen voor Marokkanen in het buitenland
Marokko stijgt naar top pensioenbestemmingen
Jonge Othman schrijft geschiedenis in Spanje
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko