15 februari 2025 - 14:40 - Marokko
In Nador is de bouw gestart van een grote ontziltingsinstallatie voor zeewater. Deze installatie krijgt een capaciteit van 250 miljoen kubieke meter per jaar en zal zowel huishoudens van drinkwater voorzien als de landbouw in de regio Oriental irrigeren.
Met deze capaciteit wordt de ontziltingsinstallatie in Nador de op één na grootste van het land. Het project is onderdeel van een ambitieus plan om de totale ontziltingscapaciteit van Marokko tegen 2035 te verhogen tot 1,3 miljard kubieke meter. Naast de twaalf bestaande installaties zijn er nog acht nieuwe gepland.
Lees ook: Nieuwe waterweg moet Noord-Marokko van water voorzien
In lijn met de nationale strategie voor energietransitie zal de installatie in Nador gebruikmaken van hernieuwbare energiebronnen, waardoor de ecologische voetafdruk wordt verkleind. Dit project is cruciaal voor de ontwikkeling van de haven Nador West Med, die beoogt een belangrijk knooppunt te worden in de Middellandse Zee.
Lees ook: Ontziltingsinstallatie biedt hoop voor Berkane
Uiteindelijk zal de ontziltingsinstallatie van Nador bijdragen aan de waterzekerheid van Marokko en het land beter bestand maken tegen de uitdagingen van klimaatverandering en bevolkingsgroei.
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)