19 november 2020 - 19:00 - Marokko
Een maand voor de start van de vaccinatiecampagne in Marokko, rijst de vraag of het vaccin ook lokaal geproduceerd gaat worden en welk farmaceutisch bedrijf dat dan zal gaan doen. Er heeft zich al een Marokkaanse kandidaat aangediend.
Het farmaceutische bedrijf Sothema zou, volgens de website Akhbarchaab, de potentiële kandidaat zijn voor de productie van het Chinese corona-vaccin en de marketing ervan in landen op het Afrikaanse continent. Het ministerie van Volksgezondheid heeft hiervoor al de nodige vergunningen verleend.
Afgelopen augustus werden er twee samenwerkingsovereenkomsten voor de klinische proeven met het coronavaccin ondertekend met het Chinese laboratorium Sinopharm CNBG. Onder de ondertekenaars waren het ministerie van Volksgezondheid, de BMCE-BOA-groep en de Marokkaanse farmaceutische gigant Sothema.
In eerste instantie was de rol van het Marokkaanse laboratorium beperkt tot het monitoren en coördineren van de klinische onderzoeken. "Sothema is de sponsor van de klinische studie. We ondersteunen het ministerie van Volksgezondheid bij het opzetten en uitvoeren van de klinische proef," vertelde de CEO van het farmaceutisch bedrijf aan Medias24.
Hoewel het probleem van lokale productie nog niet is opgelost, zegt het laboratorium dat het klaar is om deze uitdaging aan te gaan. "Sothema beschikt over de vaardigheden en technologie die nodig zijn voor de farmaceutische formulering van het vaccin. We hebben onze expertise opgebouwd met de productie van insuline en bio-similars tegen kanker", aldus de president.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk