Zoeken

Marokko nieuw lid Europese Unie?

3 augustus 2019 - 16:30 - Economie

Geschreven door Laila A.

De vele inspanningen van Marokko om de economische, politieke en sociale sectoren te ontwikkelen, rechtvaardigen een aanvraag tot lidmaatschap aan de Europese Unie.

Wijlen Koning Hassan II had de wil al geuit om zich bij de Europese Unie aan te sluiten. Koning Mohammed VI heeft het werk van zijn vader voortgezet.

El Mundo publiceerde een lang artikel over de gegevens die ervoor zorgen dat de kandidatuur van Marokko sterk en haalbaar is. Ahmed Charai, voorzitter van het observatorium van Marokko, sprak met het blad over het project.

Een toetreding tot de Europese Unie zou volgens hem voor Marokko een doorbraak naar moderniteit zijn. Ook economisch zou het een echte meevaller zijn. En het zou aan Europa de mogelijkheid geven om een voet in Afrika te hebben.

Charai sprak ook over de rol van Marokko in de zuid-zuid samenwerking die het mogelijk heeft gemaakt om een echt netwerk aan betrouwbare Afrikaanse partners te ontwikkelen en van Marokko een essentieel platform voor Afrika te maken.

Lees meer

Marokko gaat partnerschap met Europese Unie opnieuw onderhandelen

Marokko en de Europese Unie bereiden zich voor op de periode na de coronavirus pandemie. De twee partijen hebben besloten om hun partnerschap te herzien.

Marokko eerste Afrikaanse exporteur van kleding naar Europa

Marokko is de 8e leverancier van kleding aan de Europese Unie, met een totaal van 2,35 miljard euro. Dat is 1,1 procent meer dan in 2018.

Marokko gaat elektriciteit produceren voor Europa

De betrekkingen tussen Marokko en de Europese Unie zijn momenteel uitstekend. Kadri Simson, Europese commissaris voor Energie, bevestigde dat enkele dagen geleden in Parijs door...

Marokko ontvangt 1,7 miljard dirham van Europa voor coronastrijd

Marokko heeft een nieuwe financiële hulp van 1,7 miljard dirham ontvangen van de Europese Unie voor de strijd tegen de coronavirus pandemie.

Schengenzone: Marokkanen niet welkom

In 2018 hebben de 28 landen van de Europese Unie aan 471.000 mensen de toegang geweigerd tot de Schengenzone. Marokkanen komen op de eerste plaats met 228.500 weigeringen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team