16 augustus 2021 - 15:00 - Sport
Marokko gaat vanaf september kwalificatiewedstrijden voor het WK-2022 hosten voor Mali, Burkina Faso, Niger en Djibouti. Dat gebeurt op vraag van de Afrikaanse voetbalbond omdat de stadions in deze landen niet aan de geldende internationale normen voldoen.
In totaal zijn acht Afrikaanse selecties getroffen door het besluit van de Afrikaanse voetbalbond. Naast bovenvermelde landen zullen ook de wedstrijden van Centraal-Afrika, Guinee-Bissau, Malawi en Namibië niet thuis worden gespeeld. De verplaatsing van de wedstrijden werd besloten na een inspectiebezoek in de stadions waar ze gepland stonden.
Lees ook: Voetbal: Burkina Faso-Algerije op 7 september in Marokko
Rabat heeft ermee ingestemd om de wedstrijden van Mali in Agadir, Burkina Faso en Niger in Marrakech, en Djibouti in Rabat te organiseren. De wedstrijden van Malawi en Namibië worden in het Zuid-Afrikaanse Soweto gespeeld, van Centraal-Afrika in het Kameroense Douala en van Guinee-Bissau in Mauritanië.
De veertig Afrikaanse elftallen die aan de kwalificatiereeks voor het WK-2022 deelnemen zullen in september en oktober spelen om hun ticket voor het kampioenschap te halen. De 10 beste teams spelen in maart 2022 tegen elkaar waarna slechts vijf selecties zich zullen plaatsen voor het wereldkampioenschap in Qatar.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Ihattaren veroordeeld voor mishandeling ex-vriendin
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië
Azzedine Ounahi weigert grote club
Marokkaanse trots: Achraf Hakimi op koers voor uitzonderlijke prijs