5 maart 2024 - 17:00 - Marokko
Met de naderende voltooiing van de terminal van de nieuwe haven in Nador, zet Marokko een ambitieuze stap om een leidende rol te spelen in de maritieme sector van de Middellandse Zee. Nador West Med beoogt een geduchte concurrent te worden van de Spaanse havens Algeciras en Valencia.
De strategische ligging van Nador aan de Straat van Gibraltar, gecombineerd met de capaciteit om grote schepen te ontvangen, geeft de haven een significante troef. De eerste fase van de ontwikkeling omvat een hoofddijk van 4200 meter en een secundaire dijk van 1200 meter.
Lees ook: Megahaven Nador West Med bijna klaar
Naast havenfaciliteiten zullen er ook industriële, logistieke en servicezones worden ingericht, inclusief een containerterminal, een olieterminal en andere ultramoderne installaties. Dit alles met als doel Nador te transformeren tot een belangrijke economische hub.
Om de positie van Nador West Med te versterken, is Marokko in onderhandeling met verschillende internationale bedrijven over het beheer van de terminal. De Chinese multinational Cosco, een belangrijke speler in de maritieme sector, is een van de kandidaat-partners.
Lees ook: Koning Mohammed VI heeft grootse plannen voor haven Nador West Med
De ontwikkeling van de haven van Nador past binnen een bredere strategie om Marokko te positioneren als een prominente logistieke hub. Het land heeft al de haven Tanger Med, die tot de grootste containerhavens van Afrika behoort.
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht