28 december 2022 - 08:00 - Economie
Marokko heeft zaterdag op zijn basis in Nador de grootste in gebruik zijnde olietanker in ontvangst genomen. Het koninkrijk bestelde de boot in februari 2021 in Zuid-Korea.
Het 117 meter lange en 19 meter brede schip met de naam Challah, is eigendom van de Société de cabotage pétrolier, meldt Challenge. De olietanker heeft een laadvermogen van 9000 dwt (deadweight tonnage) en heeft een prijskaart van 20 miljoen dollar. De boot is bestemd voor cabotagediensten en brengt het aantal tankers onder Marokkaanse vlag op zes.
Lees ook: Dae Sun Shipbuilding levert nieuwe generatie olietanker aan Marokko
Dankzij de extra capaciteit zal Marokko voortaan kunnen beschikken over een strategische vloot van 38.596 dwt, die een deel van het vervoer van ingevoerde aardolie zal dekken en zal bijdragen tot een vermindering van de in vreemde valuta betaalde vrachtkosten op zee. De laatste jaren liepen die op tot 3,5 miljard dollar.
Lees ook: Spaanse partij eist start bouw Marokkaans patrouilleschip
Met deze investering wil het koninkrijk zich positioneren in het strategische verkeer van koolwaterstoffen, met name met de naderende ingebruikneming van de haven Nador West Med, die tot 25 miljoen ton koolwaterstoffen en 3 miljoen containers wil verwerken.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko