13 maart 2023 - 14:00 - Marokko
Na Generaal Mark Milley begin deze maand, heeft Marokko nu ook Régis Colcombet verwelkomd, de directeur van de Coöperatie voor veiligheid en defensie (DCSD) van het Franse ministerie van Europa en Buitenlandse Zaken.
Tijdens zijn werkbezoek aan Marokko had de Generaal-majoor Régis Colcombet gesprekken met verschillende Marokkaanse verantwoordelijken over kwesties met betrekking tot veiligheid en defensiecoöperatie, aldus de Franse ambassade in Marokko in een tweet.
Lees ook: Koning Mohammed VI maakt einde aan missie ambassadeur in Frankrijk
De DCSD is belast met het coördineren van structurele samenwerkingsacties op het gebied van defensie, binnenlandse veiligheid en civiele bescherming op internationaal niveau. Op dit gebied onderhouden Marokko en Frankrijk goede betrekkingen en nemen de twee landen regelmatig deel aan gezamenlijke militaire oefeningen, zoals de "Exchange Air Maroc 2022" in mei 2022.
Lees ook: Marokko-Frankrijk: betrekkingen "zijn vriendschappelijk noch goed"
In oktober vorig jaar werd ook een gezamenlijke marine-oefening uitgevoerd door de Franse, Marokkaanse en Senegalese legers. Enkele maanden daarvoor, in april, werden luchtlandingsoperaties uitgevoerd in de woestijn van Errachidia als onderdeel van de Chergui-oefening.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd