29 maart 2018 - 20:50 - Marokko
Abdelhak Khiame, baas van de BCIJ, vindt het spijtig dat Frankrijk de Marokkaanse autoriteiten niet heeft gewaarschuwd voor de radicalisering van Radouane Lakdim. De jongeman van Marokkaanse afkomst pleegde eind vorige week een aanslag in het Franse Carcassonne.
In een interview met Associated Press stelt Khiame dat zijn dienst niet op de hoogte was van de radicalisering van Lakdim. De verantwoordelijke noemt het "een misverstand". Marokko en Frankrijk hebben namelijk de gewoonte om informatie te delen over geradicaliseerde verdachten met de dubbele nationaliteit.
Khiame stelde tevens dat Radouane Lakdim Marokko voor het laatst in 2012 bezocht. Hij was toen nog niet geradicaliseerd.
De BCIJ hielp in de afgelopen jaren herhaaldelijk Europese landen zoals België, Spanje en Frankrijk, in hun strijd tegen het terrorisme. Na de aanslagen in Parijs in november 2015 was hoofdverdachte Abdelhamid Abaaoud ook dankzij een tip van de Marokkaanse inlichtingendienst teruggevonden.
Lees meer
Familieleden van Radouane Lakdim, dader van een terroristische aanval in het Franse Carcassonne, zijn door de politie in Marokko ondervraagd.
Koning Mohammed VI heeft de aanslag in het Franse Trèbes bij Carcassonne van vrijdag ferm veroordeeld. De dader is de 25-jarige Frans Marokkaanse Radouane Lakdim.
Abdelhak Khiame, baas van de Marokkaanse antiterrorisme politie BCIJ, sprak over de strijd tegen het terrorisme in Marokko met Franse media.
Abdelhak Khiame, baas van de de BCIJ, heeft opnieuw de onbestaande samenwerking met Algerije in de strijd tegen het terrorisme gehekeld.
Een Marokkaans koppel is begin deze week in het Franse Anger tot een voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld voor moderne slavernij.
Zoals bijna dagelijks in de afgelopen weken, is gisteren een nieuwe foto van Koning Mohammed VI in Parijs op social media gedeeld.
Dankzij de religieuze samenwerkingsovereenkomsten tussen Marokko en Mali volgden 500 Malinese imams een opleiding op het Mohammed VI instituut voor Imams.
De Spaanse autoriteiten hebben een Marokkaanse tweeling het land uitgezet. De twee jongemannen probeerden in 2015 naar Syrië te vertrekken.
Teams van de BCIJ hebben maandagochtend in verschillende Marokkaanse steden vier verdachten gearresteerd voor terrorisme.
In een lang interview met persagentschap MAP heeft Abdelhak Khiame, baas van de BCIJ, veel kritiek geuit over de onbestaande samenwerking met Algerije in de strijd tegen het...