20 maart 2022 - 18:20 - Marokko
Om het risico van terrorismefinanciering te beperken, heeft het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken een gids gepubliceerd voor verenigingen die een makkelijk doelwit vormen voor terroristen. Daarom probeert het departement van minister Abdelouafi Laftit om het kwaad bij de wortel uit te roeien.
In de gids waarschuwt het ministerie van Binnenlandse Zaken maatschappelijke verenigingen voor situaties waarin een deel van het geld dat voor liefdadigheid wordt ingezameld, gebruikt zou kunnen worden om terroristische activiteiten te financieren, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
Lees ook: Terrorismebestrijding: Marokko beter geklasseerd dan VS, Frankrijk en Italië
Het ministerie waarschuwt ook voor het gevaar dat mensen kunnen vormen die terugkeren uit conflictgebieden. Voormalige jihadisten die uit Syrië of Irak terugkeren, hervatten na het uitzitten van hun gevangenisstraf soms opnieuw hun activiteiten. Vaak proberen ze daarvoor te infiltreren in verenigingen, die ze gebruiken om hun terroristische agenda uit te voeren. Deze bevinding wordt bevestigd door de Financiële Actiegroep voor het Witwassen van Geld (FATF), die heeft vastgesteld dat non-profitorganisaties kwetsbaar zijn voor uitbuiting met het oog op de financiering van terrorisme.
Lees ook: Marokkaanse inlichtingendienst leidt Belgische politie tot terreurverdachte
Een andere bron van terrorismefinanciering zijn fondsenwervingen die op sociale media als Telegram, Twitter, Instagram en Facebook worden gelanceerd om steun te mobiliseren voor een zaak, waaronder liefdadigheidsacties. Het ingezamelde geld wordt vaak aan andere doelen besteed dan tijdens de actie werd aangegeven.
Marokko gaat nieuwe treinen kopen
Digital Nomads kiezen massaal voor Marokko
Marokko importeert opnieuw buitenlands vee voor Eid ul-Adha
Ontploffing op set Gladiator 2 in Marokko
Argentijn verrast door maaltijden Royal Air Maroc (video)
Ernstige juridische problemen voor Marokkaans parlementslid Yassine Radi
Digital Nomads kiezen massaal voor Marokko
Marokko importeert opnieuw buitenlands vee voor Eid ul-Adha
Argentijn verrast door maaltijden Royal Air Maroc (video)
Ernstige juridische problemen voor Marokkaans parlementslid Yassine Radi
Megahaven Nador West Med bij klaar
Slangenbezweerders Marrakech: traditie of wreedheid?
Demonstraties in Rabat tegen bezoek Knesset-voorzitter Amir Ohana
Fransman betrapt op kinderpornografie in Marokko