25 februari 2020 - 12:40 - Marokko
Handelaars in Sebta vrezen dat Marokko de uitvoer van fruit en groenten naar de enclave verbiedt. Eerder besloten de Marokkaanse autoriteiten al geen vis meer naar de enclave te exporteren.
Volgens Spaanse media wordt sinds 10 februari geen vis meer naar de enclave uitgevoerd. Een plaatselijke handelaar bevestigt dat de invoer van Marokkaanse vis in de afgelopen twee weken met 80 procent is gedaald.
Een andere Marokkaanse zakenman stelt dat weinig boten de zee opgaan om te vissen. Hij betreurt het feit dat hij geen maatregelen heeft getroffen om een dergelijke situatie te voorkomen. Volgens hem is Marokkaanse vis veel gevarieerder en bovendien goedkoper.
Een visverkoper die voorlopig nog genoeg vis heeft om zijn winkel open te houden, stelt meer geluk te hebben dan zijn collega’s. "Ik hou vol, maar ik kan niet ontkennen dat het veel invloed heeft op de zaken. We vrezen nu dat hetzelfde zal gebeuren met groenten en fruit.".
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen