29 maart 2025 - 09:40 - Economie
Vanaf 14 april 2025 zal het Nationaal Agentschap voor Grondbehoud, Kadaster en Cartografie (ANCFCC) de elektronische betaling van onroerendgoedbeheerkosten verplicht stellen. Het doel is om de transparantie van transacties te vergroten en grondfraude tegen te gaan.
Deze maatregel maakt deel uit van de algehele strategie van digitalisering en bestrijding van grondfraude en is gericht op het versterken van de transparantie en efficiëntie van transacties, aldus de algemeen directeur van het ANCFCC, geciteerd door Les Inspirations Eco, op 20 maart. De elektronische betaling van de kosten van onroerendgoedbeheer zal een directe impact hebben op de gebruikers, in die zin dat het de verwerking van dossiers zal vergemakkelijken en de vertragingen en fouten als gevolg van handmatige procedures zal verminderen.
Lees ook: Vastgoed Tanger: kopers opnieuw slachtoffer van cash-deals
Deze modernisering van het bestuur is er eveneens op gericht om de openbare inkomsten te optimaliseren. Het zou in 2025 9,5 miljard dirham aan inkomsten voor de staat kunnen genereren, tegen 8,6 miljard in 2023, aldus gespecialiseerde media, die eraan herinneren dat deze hervorming van toepassing is op alle aanvragen voor registratie of inschrijving van zakelijke rechten in het Register van Documenten voor Studie.
Lees ook: Marokkaanse vastgoedsector maakt zich op voor gouden tijden
De maatregel gaat gepaard met de afschaffing van stilzwijgende vrijstellingen in verband met verpandingen die de btw op beleggingsfondsen garanderen, een teken van nauwe samenwerking tussen het ANCFCC en de Algemene Belastingdienst (DGI), die in 2023 al de afstemming van 114 eigendomsbewijzen mogelijk maakte. Naast het garanderen van de transparantie van transacties, draagt deze hervorming bij aan de financiering van het project om tegen 2025 nog eens 6 miljoen hectare in te schrijven.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?