19 juni 2025 - 17:10 - Economie
Marokko werkt aan een grootschalige introductie van elektronische betaalterminals (POS-terminals), vooral voor kleinere winkeliers, ook wel bekend als "Moul hanout". Dit initiatief, onder leiding van Staatsecretaris Omar Hejira, is een cruciale stap in de modernisering van de detailhandel in het land.
Tijdens een parlementaire zitting benadrukte Omar Hejira, sprekend namens minister Ryad Mezzour, de noodzaak van deze modernisering. Met het oog op de Afrika Cup 2025 en het Wereldkampioenschap Voetbal 2030 is een toename van elektronische transacties essentieel. Het uitrusten van kleine handelaars met POS-terminals zal niet alleen transacties vereenvoudigen, maar ook hun inkomsten verhogen, aldus Hejira.
Lees ook: Moul hanout, Marokko wil einde contante betaling
De Staatsecretaris benadrukte eveneens dat de staat de verantwoordelijkheid heeft om kleine winkeliers te beschermen tegen de felle concurrentie van supermarkten en grote winkelketens. "Het is onze plicht de kleine handelaar te ondersteunen zodat hij concurrerend blijft in een snel veranderende markt," voegde de verantwoordelijke toe.
Lees ook: Moul Lhanout, helden van de Marokkaanse economie
Deze overgang naar digitalisering, zoals door het regeringslid aangegeven, is noodzakelijk om het economische evenwicht in wijken te behouden, financiële inclusie te bevorderen, grotere transparantie van transacties te waarborgen en te voldoen aan mondiale eisen. Dit beleid moet bijdragen aan een veerkrachtige en moderne Marokkaanse economie, die klaar is voor de toekomst.
Marokko gaat crimineel geld herinvesteren
Marokko’s radicale strijd tegen corruptie in ziekenhuizen
Mysterieuze dood twintiger in Al Hoceima schokt buurt
Marokko koopt F-35’s: machtsstrijd met Algerije laait op
Binnenkort pinnen bij Moul hanout in Marokko
Vliegen, muggen en kakkerlakken: Marokkaanse stad kampt met insectenplaag
Binnenkort pinnen bij Moul hanout in Marokko
Zwitserse gigant opent fabriek in Marokko
Marokko ontvangt 72.000 ton Amerikaans maïs in week tijd
Marokko breekt exportrecord frambozen
Marokkaanse watermeloenen breken records
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert