5 juni 2024 - 00:00 - Marokko
Het aantal Marokkaanse parlementsleden dat wordt vervolgd door justitie is gestegen tot 30. De politici, die afkomstig zijn van zowel regerings- als oppositiepartijen, worden in beschuldigd van diverse financiële misdaden.
De beschuldigingen tegen de parlementsleden omvatten corruptie, verduistering van publiek geld, chantage en vervalsing van officiële documenten. Sommigen van hen zouden gemeenschapsfondsen hebben verduisterd om hun herverkiezingscampagnes te financieren. Anderen worden beschuldigd van malversaties bij het toekennen van overheidsopdrachten en van het gebruik van frauduleuze middelen om te ontsnappen aan controles door de Rekenkamer.
Lees ook: Kamerlid Marokko en medeplichtigen vervolgd voor verduistering
Om dergelijke praktijken te bestrijden, pleiten lokale actoren voor de intrekking van het parlementaire mandaat van de betrokken politici. In de huidige legislatuur zijn al tien parlementsleden uit hun functie ontheven op basis van een beslissing van het Grondwettelijk Hof, meldt Assabah.
Lees ook: Marrakech: twee verkozenen beschuldigd van diefstal van eigendommen
De rechtbank heeft ook de ontslagverzoeken van twee andere parlementsleden geaccepteerd en een parlementsleden gesanctioneerd. Volgens het blad zijn er ook parlementsleden die door justitie worden vervolgd, waarvan de goederen in beslag zijn genomen of die het land niet mogen verlaten.
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop