Marokko: vrouw met coronavirus bevalt van gezonde baby
Een vrouw die positief was getest op het coronavirus is eind vorige week van een gezonde baby bevallen in het academisch ziekenhuis van Oujda.
11 april 2020 - 15:00 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft besloten om mensen die besmet zijn met het coronavirus, systematisch met chloroquine te behandelen.
De afdeling volgt met dit besluit de aanbevelingen op van Marokkaanse artsen om de behandeling van coronapatiënten met chloroquine en azythromicyne te generaliseren.
Minister Khalid Ait Taleb van Gezondheid heeft in een nota aan alle gezondheidsverantwoordelijken in het land gevraagd om bij mensen die symptomen vertonen van het coronavirus, een behandeling te starten met hydoxycholoroquine en azythromicyne, zonder te wachten op de uitslag van de coronavirustest. De behandeling kan worden gestopt als de test negatief terugkomt.
Het ministerie vraagt ook aan gezondheidscentra om mensen die met het coronavirus besmet zijn en die zichzelf thuis verzorgen op dag 9 en dag 10 te testen om ze genezen te kunnen verklaren.
Eerder deze week werd bekend dat volgens een onderzoek van dokter Didier Raoult, Franse microbioloog die als eerste voor het gebruik van chloroquine had gepleit, 91,7 procent coronapatiënten die met chloroquine werden verzorgd, na tien dagen volledig genezen waren.
Lees meer
Een vrouw die positief was getest op het coronavirus is eind vorige week van een gezonde baby bevallen in het academisch ziekenhuis van Oujda.
In Marokko werden op maandag 102 coronapatiënten genezen verklaard, een record volgens het Marokkaanse ministerie van Gezondheid.
Van zondag op maandag werden in Marokko slechts 27 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.
Een coronapatiënt kost gemiddeld tussen 15.000 en 18.000 dirham aan de Marokkaanse staat. Dit bedrag omvat een verblijf van tien dagen in een openbaar ziekenhuis en de behandeling.
Marokko heeft van dinsdag op woensdag 150 nieuwe coronavirus besmettingen vastgesteld. Het aantal coronapatiënten in het land stijgt daarmee naar 1988.