18 februari 2022 - 11:00 - Marokko
Minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse Zaken trekt aan de bel om een eventuele protestbeweging in Marokko te kunnen vermijden, die zou kunnen ontstaan naar aanleiding van de prijsstijgingen van eerste levensbehoeften.
Minister Abdelouafi Laftit heeft duidelijke instructies gegeven om elke uiting van woede vanwege burgers te vermijden, vooral in de provincies en de niet aan zee grenzende gebieden zoals het Oosten en de Rif, waar de hoge prijzen het huishoudboekje van gezinnen ernstig aantasten, zeggen goed ingelichte bronnen aan Maghreb Intelligence.
Lees ook: Marokko: hogere subsidies voor gas en suiker in 2022
De Marokkaanse autoriteiten nemen alle maatregelen om een herhaling te voorkomen van de golf van protesten tegen de hoge prijzen, die in 2006-2007 in het hele koninkrijk werd geregistreerd. Zij vrezen ook voor een politieke heropleving van de betogingen als gevolg van de prijsstijgingen, zoals in het verleden het geval was met Al Adl Wal Ihssane of het extreem linkse Annahj Addimocrati en de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten (AMDH).
Lees ook: Marokko: steden waar de prijzen zijn gestegen/gedaald
In afwachting van mogelijke demonstraties, uiten Marokkanen nu al hun woede op sociale media. Ze eisen het aftreden van premier Aziz Akhannouch.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs