16 februari 2022 - 09:00 - Marokko
De zeedijk van Salé werd onlangs getroffen door gigantische golven. De regering heeft daarom besloten om een rotsige barrière langs de kuststrook op te werpen, om de kustlijn van Sidi Moussa te verstevigen en te beschermen.
Het ministerie van Uitrusting en Waterstaat meldt dat er voor dit project reeds een technische studie is aangevraagd en dat de kosten van de studie 15,5 miljoen dirham bedragen. De studie zal vóór het einde van dit jaar worden voltooid.
Lees ook: Marokko loopt groot risico op tsunami’s
Met een totale kostprijs van één miljard dirham, moet het project nog de nodige financiële middelen toegewezen krijgen en moet er ook nog een aanbesteding komen om de betrokken partijen te identificeren voor de ondertekening van partnerschappen.
Lees ook: Marokko bedreigd door mega tsunami
De stranden van Salé, Rabat en Casablanca kenden in oktober 2020 "mini-tsunami’s", die heel wat materiële schade hebben toegebracht aan cafés en ontspanningsruimten, waaronder het privézwembad van Tahiti Beach in Casablanca, dat bijna volledig werd vernield.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs