5 oktober 2019 - 12:20 - Marokko
De voedsel- en warenautoriteit ONSSA heeft 136 ton aardappelen laten vernietigen in Berkane. Analyses toonden aan dat verboden pesticiden waren gebruikt.
De aardappelen werden in meerdere door de ONSSA goedgekeurde opslagplaatsen behouden, maar ook buiten de opslagplaatsen.
Een controle in een laboratorium van de dienst toonde aan dat bij de teelt van de aardappelen die buiten de erkende opslagplaatsen werden gehouden, verboden pesticiden waren gebruikt.
In de komende weken worden nog meer controles van de ONSSA op het gebruik van pesticiden in de regio en in de rest van het land verwacht.
Eerder dit jaar werd bekend dat drie verboden pesticiden, twee uit Azië en één uit Europa, nog steeds in Marokko worden gebruikt. De zaak kwam aan het licht na de ontdekking van meerdere hectaren aan besmette muntvelden in het land.
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd