Zoeken

Drie verboden pesticiden nog steeds verkocht in Marokko

8 februari 2018 - 12:00 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Na de controverse over de aanwezigheid van toxische producten in thee, wordt nu ook de aanwezigheid van gevaarlijke pesticiden op de Marokkaanse markt gesignaleerd.

Volgens Assabah worden drie verboden pesticiden, twee uit Azië en één uit Europa, nog steeds in Marokko gebruikt. Een van deze producten wordt gebruikt in de tomatenteelt en werd onlangs in Frankrijk verboden. Een ander pesticide wordt uit Azië geïmporteerd en wordt sinds kort als kankerverwekkend beschouwd in Thailand.

De drie pesticiden zouden in grote hoeveelheden Marokko worden binnengesmokkeld en tegen zeer lage prijzen worden verkocht. Een bron van het blad meldt tevens dat tussen 10 en 15% van de pesticiden die in Marokko worden gebruikt afkomstig zijn van de smokkel.

De Marokkaanse warenautoriteit ONSSA is gemobiliseerd en werkt samen met de Franse autoriteiten aan een update van de lijsten van toegestane pesticiden.

Lees meer

In Marokko verkochte munt gevaarlijk

De Marokkaanse waren- en voedselautoriteit ONSSA waarschuwt voor de aanwezigheid van resten van pesticiden in munt die in meerdere regio’s van Marokko wordt verkocht.

Marokkaans parlement bespreekt giftige stoffen in thee

De Istiqlal partij heeft een schriftelijke vraag aan de regering gesteld over de aanwezigheid van giftige stoffen in thee die in Marokko wordt verkocht.

Marokko: 136 ton aardappelen vernietigd in Berkane

De voedsel- en warenautoriteit ONSSA heeft 136 ton aardappelen laten vernietigen in Berkane. Analyses toonden aan dat verboden pesticiden waren gebruikt.

Giftige stoffen in Marokkaanse thee

De Marokkaanse warenautoriteit ONSSA heeft de aanwezigheid van giftige stoffen in Marokkaanse thee bevestigd.

Ruim 125 ton munt vernietigd in Marokko

De Marokkaanse warenautoriteiten ONSSA meldt in een rapport over de activiteiten van de dienst in 2019, dat in de loop van vorig jaar ruim 125 ton munt werd vernietigd of...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team