9 april 2024 - 13:00 - Wereld
Steeds meer Marokkanen kopen een woning in Castellón, gelegen in de Spaanse regio Valencia. In 2023 waren Marokkanen goed voor 332 transacties, waarmee ze op de derde plaats komen van buitenlandse kopers, na de Roemenen en de Fransen.
De aantrekkingskracht van Castellón voor buitenlandse kopers is te danken aan diverse factoren, waaronder de gunstige prijzen, het aangenaam klimaat en de prachtige stranden. De gemiddelde prijs die een Marokkaan betaalt voor een woning in Castellón bedraagt 86.324,90 euro, wat lager is dan het gemiddelde van 91.380,21 euro dat door Spanjaarden wordt betaald.
Lees ook: Marokkanen grootste kopers onroerend goed in Spanje
In 96% van de gevallen kiezen Marokkaanse kopers voor een tweedehands woning. Appartementen zijn het populairst, met 78,5% van de transacties, gevolgd door huizen (21,5%). De meeste kopers richten zich op steden als Castellón, Peñíscola, Vinaròs, Orpesa en Cabanes.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen