Israël trekt honderden Marokkaanse toeristen aan
Volgens cijfers van het Israëlische Bureau voor de Statistiek, hebben ruim 1900 Marokkanen sinds het begin van het jaar Israël bezocht.
- Wereld
Ondanks de door Israël opgelegde beperkingen hebben ruim 3000 Marokkanen vorig jaar de stad Al Quds bezocht. Dat meldt Haaretz onder vermelding van overheidsbronnen.
Marokko is het vijfde islamitisch herkomstland van toeristen die Jeruzalem bezoeken. Eerst komen Indonesië (26.700), Turkije (23.000), Jordanië (17.700) en Maleisië (9000). Sinds begin dit jaar werd de stad reeds door meer dan 10.000 toeristen uit islamitische landen bezocht.
President Mahmoud Abbas had volgens de krant, in 2012 burgers van Arabische landen opgeroepen om Palestina te bezoeken. Hamas beschouwt echter dat toeristen die Jeruzalem bezoeken de stad en Israël rijker maken en Israël bovendien impliciet als land erkennen.
Al Quds wordt sinds 1967 door Israël bezet. Al Quds werd door Israël als hoofdstad gekozen en wordt in de islam als een heilige stad beschouwt.
Lees meer
Volgens cijfers van het Israëlische Bureau voor de Statistiek, hebben ruim 1900 Marokkanen sinds het begin van het jaar Israël bezocht.
Cijfers van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken tonen aan dat ruim 3000 Syriërs vorig jaar het zuid-Europees land zijn binnengekomen met een vals Marokkaans paspoort.
Een groep jonge joodse Marokkanen heeft medio juli Israël bezocht op uitnodiging van de militaire school Amichai.
Israël heeft zijn onderdanen opnieuw gewaarschuwd voor Marokko. De bezetter van Palestina stelt dat het gevaar op agressies in Marokko groot is.
Ruim 1500 Marokkanen bezochten Israël sinds het begin van het jaar. Marokko is daarmee het derde Arabische herkomstland van toeristen in Israël na Jordanië en Egypte.