24 maart 2015 - 17:18 - Wereld
Marokko staat op een nieuwe lijst van landen die door Israël worden afgeraden vanwege het terroristisch gevaar. Dat meldt i24news op basis van een verklaring van de Israëlische autoriteiten.
Israëliërs moeten behalve Marokko, ook Turkije, Jordanië en Kenia vermijden. Egypte staat eveneens op de lijst en wordt als extreem gevaarlijk beschouwd sinds de val van president Hosni Mubarak.
Israël heeft "sterke en betrouwbare informatie over concrete bedreigingen". De komende vakantieperiode zou de perfecte gelegenheid zijn voor extremistische groeperingen om aanvallen uit te voeren "tegen Israëlische en Joodse doelen", aldus de verklaring.
Een aantal regio’s worden eveneens afgeraden door de Israëlische contraspionage, met name het noorden van Nigeria, Noord-India en het zuiden van de Filipijnen. Israëliërs die zich in deze regio’s bevinden, wordt gevraagd om zo snel mogelijk te vertrekken.
Duizenden Joden bezoeken elk jaar Marokko, en vooral Marrakech, om Joodse feesten zoals Pesach te vieren. De herdenkingsceremonieën verlopen al jaren zonder problemen, met name dankzij de versterkte veiligheid in de periode.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit