19 februari 2019 - 15:40 - Marokkanen in het buitenland
In Spanje wonen momenteel ongeveer een miljoen Marokkanen, waarvan 250.000 illegaal. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Spaans statistiekenbureau voor het jaar 2018.
Het merendeel werd illegaal na het verstrijken van hun verblijfsvergunning. Door de economische crisis van 2008 lukte het veel Marokkanen niet om hun verblijfsvergunning te vernieuwen omdat ze hun baan hadden verloren. Anderen kwamen illegaal aan in het land na de Middellandse Zee te hebben overgestoken.
Volgens persagentschap EFE gaan 180.000 Marokkaanse kinderen of kinderen met Marokkaanse roots naar school in Spanje. Sinds het jaar 2000 vroegen tevens 200.000 Marokkanen de Spaanse nationaliteit aan.
Ondanks het groot aantal Marokkanen in Spanje blijven ze slecht vertegenwoordigd, in tegenstelling tot andere Europese landen zoals Frankrijk en België, waar het niet ongebruikelijk is om Kamerleden, ministers of burgemeesters met Marokkaanse roots te vinden. Volgens EFE komt dat doordat de emigratie van Marokkanen naar Spanje heel recent is.
Britse tv-ster Chloe Brockett op vakantie in Marrakech
Fnideq concurreert met Sebta en trok al 60 bedrijven aan
Verdachte bekent moord op rapper Feis
Fatima Aboulouafa eist baan bij politie Leiden terug
Badr Hari krijgt geen respect meer van Arek Wrzosek
Hakim Ziyech naar Manchester United?
Marokkaanse diaspora: reisbureaus in Algeciras woedend
Marokko zet inreisstempel bij inwoners van Melilla
Haven Málaga bereidt zich voor op komst Marokkaanse diaspora
Ontsnappingspoging Marokkaanse passagiers tijdens tussenlanding in Barcelona
Rederij FRS rekrutering Operatie Marhaba
Tarik Driba wil Franse gastronomie Marokkaans tintje geven
Hamza Taouzzale eerste moslim burgemeester van Westminster
Wurgspel kostte Rayan bijna het leven in België