Zoeken

Ruim 250.000 Marokkanen wonen illegaal in Spanje

19 februari 2019 - 15:40 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

In Spanje wonen momenteel ongeveer een miljoen Marokkanen, waarvan 250.000 illegaal. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Spaans statistiekenbureau voor het jaar 2018.

Het merendeel werd illegaal na het verstrijken van hun verblijfsvergunning. Door de economische crisis van 2008 lukte het veel Marokkanen niet om hun verblijfsvergunning te vernieuwen omdat ze hun baan hadden verloren. Anderen kwamen illegaal aan in het land na de Middellandse Zee te hebben overgestoken.

Volgens persagentschap EFE gaan 180.000 Marokkaanse kinderen of kinderen met Marokkaanse roots naar school in Spanje. Sinds het jaar 2000 vroegen tevens 200.000 Marokkanen de Spaanse nationaliteit aan.

Ondanks het groot aantal Marokkanen in Spanje blijven ze slecht vertegenwoordigd, in tegenstelling tot andere Europese landen zoals Frankrijk en België, waar het niet ongebruikelijk is om Kamerleden, ministers of burgemeesters met Marokkaanse roots te vinden. Volgens EFE komt dat doordat de emigratie van Marokkanen naar Spanje heel recent is.

Lees meer

Hrig: Marokkaanse middenklasse ook getroffen

In Melilla komen steeds meer Marokkaanse kinderen uit de middenklasse illegaal aan. Het gaat dus niet meer uitsluitend om minderjarigen uit arme gezinnen.

Marokko repatrieert acht Marokkanen uit Syrië

De Marokkaanse autoriteiten hebben de repatriëring aangekondigd van acht Marokkanen uit conflictgebieden in Syrië.

Ruim 250.000 Marokkanen verblijven illegaal in Spanje

In Spanje verblijven op dag van vandaag ruim 250.000 Marokkanen zonder papieren. Dat blijkt uit cijfers die door persagentschap EFE werden onthuld.

Drama in Marokko: kinderen verlaten huis om illegaal naar Spanje te emigreren

Vier kinderen op schoolleeftijd hebben in het Marokkaanse Inezgane zonder iemand te waarschuwen, hun woningen verlaten om illegaal naar Europa te emigreren.

Marokkanen eerste begunstigden Europese nationaliteit

In de loop van 2017 kregen 67.900 Marokkanen de nationaliteit van een land van de Europese Unie. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het statistiekenbureau Eurostat.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team