13 december 2018 - 14:00 - Marokkanen in het buitenland
Ondanks een voelbare daling van het aantal naturalisaties in Spanje in de loop van vorig jaar, blijven Marokkanen de grootste groep genaturaliseerde buitenlanders in het Europees land vormen.
Uit cijfers van het Spaans statistiekenbureau INE blijkt dat 66.498 mensen vorig jaar de Spaanse nationaliteit hebben gekregen, 55,9% minder dan in 2016.
Marokkanen komen op de eerste plaats met 17.082 naturalisaties. Daarna volgen Ecuadorianen (7301), Bolivianen (6124), Colombianen (5647), Dominicanen (4107) en Peruanen (3224). Pakistanen, Cubanen en Brazilianen sluiten de lijst af.
Het merendeel van de aanvragers werd in Spanje geboren, met name 14.192 mensen waarvan 89,9% jonger dan 10 jaar zijn. Daarna volgen Marokko met 9334 aanvragers, Ecuador, Bolivia en de Dominicaanse Republiek.
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland