17 mei 2024 - 14:00 - Wereld
Op bevel van de procureur des Konings bij het Hof van Beroep in Casablanca is een gerechtelijk onderzoek geopend naar de ontvoering, gijzeling en marteling van Marokkanen door gewapende criminele bendes in Myanmar (Birma), aan de grens met Thailand. Het onderzoek wordt geleid door de Gerechtelijke politie (BNPJ).
Sommige slachtoffers en hun families zijn in het kader van dit onderzoek al gehoord, meldde de procureur des Konings woensdag in een persbericht. De Marokkaanse ambassade in Bangkok volgt de situatie van nabij en doet er alles aan om de Marokkanen vrij te krijgen die door gewapende criminele bendes in Myanmar (Birma) gevangen worden gehouden, verzekert Abderrahim Rahhaly, ambassadeur van Marokko in Bangkok.
Lees ook: Families ontvoerde en gemartelde Marokkanen in Birma komen in opstand
Volgens de eerste resultaten van het onderzoek worden de Marokkaanse burgers vastgehouden door criminele organisaties die gespecialiseerd zijn in mensenhandel. Deze organisaties beloven hun slachtoffers lucratieve contracten in de online handel en hoge salarissen om ze te lokken. De slachtoffers worden vervolgens ontvoerd en uitgebuit door de criminelen, die hen dwingen om zonder pauze te werken en hen martelen zodra ze de wens uiten om terug te keren naar hun land van herkomst.
Lees ook: Marokkanen ontvoerd en gemarteld door gewapende bendes in Thailand
In afwachting van de resultaten van het onderzoek, heeft de procureur de Marokkanen opgeroepen tot voorzichtigheid en waakzaamheid met betrekking tot rekrutering op sociale media of via tussenpersonen in Marokko en het buitenland.
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"