10 mei 2024 - 19:00 - Economie
De meeste migranten in België komen niet uit verre oorden, zoals vaak gedacht wordt. De meesten zijn afkomstig uit Europese landen, met Frankrijk, Nederland en Italië als koplopers. Marokkanen zijn pas de vijfde grootste groep niet-EU-burgers in België.
Van de 1,5 miljoen niet-Belgen in België zijn er 962.000 afkomstig uit de EU. De grootste groep niet-EU-burgers zijn de Marokkanen, met 78.510 mensen met een geldige verblijfsvergunning. De meesten komen naar België om te werken of om zich bij hun familie te voegen.
Lees ook: Marokkanen in België: 60 jaar en nog steeds gediscrimineerd!
Het aantal asielzoekers in België is de laatste jaren gestegen, maar is nog steeds lager dan in 2015. In 2023 vroegen 35.507 mensen asiel aan, waarvan 4227 Syriërs, 3718 Afghanen en 3249 Palestijnen. 43,5% van de asielzoekers krijgt officieel de vluchtelingenstatus of subsidiaire bescherming.
Lees ook: Marokko belooft illegale migranten uit België terug te halen
De Belgische overheid heeft moeite met het uitzetten van uitgeprocedeerde asielzoekers. In 2023 werden 6099 mensen het land uitgezet, aanzienlijk minder dan in 2017 (11.065). Een van de grootste uitdagingen is om het land van herkomst te laten meewerken aan de terugkeer van uitgeprocedeerde asielzoekers. Geschat wordt dat er 120.000 mensen zonder verblijfsvergunning in België wonen. In april reisde een Belgische regeringsdelegatie naar Rabat om hierover te onderhandelen met Marokko.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!