15 maart 2023 - 15:00 - Marokko
De Marokkaanse import van wapens is tussen 2013 en 2022 met 20% gedaald, zo blijkt uit een nieuw rapport van het Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI), gepubliceerd op maandag.
Het rapport over de wereldwijde militaire uitgaven in 2022 toont een afname van de wapenimport van Marokko (20%) en Algerije (58%), de twee grootste importeurs in de regio, wat heeft geleid tot een 40% daling van de Afrikaanse wapenimport. Ondanks deze daling behoren Marokko en Algerije nog steeds tot de landen met een hoog militair budget in Afrika.
Lees ook: Marokko-Algerije: wapenwedloop gaat door
Marokko staat op de 29e plaats in de top 40 van grootste wapenimporteurs, met 0,8% van de wereldwijde wapenimport tussen 2018 en 2022, vergeleken met 1,1% in de periode 2013-2017. Met een aandeel van 76% zijn de Verenigde Staten de belangrijkste wapenleverancier van Marokko, gevolgd door Frankrijk (15%) en China (6,8%).
Lees ook: Normalisatie met Marokko draagt bij tot Israëlische wapenexport
De daling van de wapenimport door Marokko en Algerije kan worden toegeschreven aan verschillende factoren, zoals de terugtrekking van troepen uit conflictgebieden.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees