Zoeken

Marokkaanse vrouwen geven steeds minder borstvoeding

7 augustus 2019 - 13:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

In Marokko kiezen steeds minder moeders ervoor om borstvoeding te geven. Slechts één op vier moeders geeft borstvoeding gedurende 2 jaar, zoals aangeraden door de Wereldgezondheidsorganisatie.

Volgens een rapport van de WHO ter gelegenheid van de internationale week van de borstvoeding lukt het slechts 27 procent Marokkaanse moeders om hun baby in het eerste uur na de bevalling borstvoeding te geven.

Het rapport toont ook aan dat 28 procent moeders in Marokko hun kind gedurende vijf maanden borstvoeding geven. Slechts 43 procent doet dat tot 1 jaar.

De WHO herinnert eraan dat borstvoeding de beste manier is om borst- en eierstokkanker te voorkomen, maar ook diabetes en hart- en vaatziekten. Het helpt ook de kindersterfte te verminderen.

Lees meer

Marokko: kliklijn tegen corruptie is een flop

Een jaar na de opening van een kliklijn tegen de corruptie in Marokko, blijkt het project weinig succes te boeken.

Geldoverdrachten wereld-Marokkanen opnieuw gedaald

Marokkanen in het buitenland hebben tot eind mei dit jaar 25,86 miljard dirham naar Marokko gestuurd. Dat is minder dan in dezelfde periode vorig jaar.

Marokko: 15.000 kinderen overleden in 2018

Vorig jaar overleden 15.000 kinderen onder 6 jaar in Marokko. Dat blijkt uit het nieuw rapport van Unicef "The State of the World’s Children 2019 - Children, food and nutrition:...

Marokkaanse vrouwen in Italië verdienen veel minder dan mannen

Een nieuw rapport van de Verenigde Naties toont aan dat er een groot verschil bestaat tussen de financiële situatie van Marokkaanse vrouwen en mannen in Italië.

Marokko: 93% vrouwen lijden in stilte

Marokkaanse vrouwen doen bijna nooit aangifte van geweld, ook niet bij extreem geweld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team