1 maart 2019 - 10:27 - Marokkanen in het buitenland
Nederlanders van Marokkaanse afkomst zijn steeds succesvoller op de arbeidsmarkt in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Mensen met Marokkaanse, maar ook met Turkse roots, verkleinen de kloof met werkende autochtone Nederlanders volgens het CBS.
"Tijdens de economische crisis nam de arbeidsparticipatie van personen met een niet-westerse migratieachtergrond relatief veel af. In 2018 was de arbeidsparticipatie van zowel personen met een Nederlandse als met een niet-westerse achtergrond vrijwel gelijk aan het niveau vlak voor de crisis in 2008. Hiermee is ook het verschil tussen deze groepen weer bijna even groot als tien jaar geleden.", schrijft het statistiekenbureau.
De arbeidsparticipatie van mensen van Marokkaanse afkomst bereikte 57,4% in 2018 en was daarmee hoger dan op het hoogste punt voor het begin van de crisis. Vorig jaar hadden 153.000 mensen met een Marokkaanse achtergrond betaald werk in Nederland.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko