3 september 2015 - 17:00 - Wereld
Myriam El Khomri is woensdag tot minister van Werkgelegenheid en Professionele opleiding benoemd in Frankrijk. De benoeming van de jonge vrouw van Marokkaanse afkomst zorgde voor verrassing.
El Khomri was loco-burgemeester van Parijs belast met de veiligheid en preventie tot 2014. Zij werd toen op vraag van Premier Manuel Valls door President François Hollande tot staatssecretaris voor het grotestedenbeleid benoemd.
Myriam El Khomri, nu jongste minister van Frankrijk, twitterde kort na haar benoeming: "Ik ben bewust van mijn verantwoordelijkheid. Reken op mijn vechtlust en vastberadenheid in dienst van de Fransen".
De 37-jarige politica werd in Rabat geboren van een Marokkaanse vader en een Franse moeder. Zij groeide op in Tanger. Toen ze negen was vertrok ze met haar ouders naar het Franse Bordeaux waar ze Recht studeerde.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen