27 september 2016 - 15:51 - Nederland
Forbes heeft een nieuwe ranglijst uitgebracht van machtigste Arabische vrouwen. Drie Marokkaanse vrouwen staan in de lijst.
Alle drie zijn al jaren bekende politica’s. Twee zijn minister in Frankrijk en de derde is niemand anders dan Khadija Arib, voorzitster van de Tweede kamer in Nederland.
De Frans-Marokkaanse Myriam El Khomri, minister van Werkgelegenheid en Opleiding in Frankrijk, staat op de vierde plaats in de ranking van machtigste Arabische vrouw ter wereld. Ze vocht maandenlang om een nieuwe arbeidswetgeving te laten goedkeuren. De tekst werd intussen gestemd en draagt haar naam.
Op de vijfde plaats volgt Najat Vallaud-Belkacem, een van de meest invloedrijke ministers van de actuele Franse regering, alsook één van de meest geliefde politica’s in Frankrijk.
Khadija Arib is tiende in de ranking. Ze werd begin dit jaar tot voorzitster van de Nederlandse Tweede Kamer verkozen met 83 van 134 stemmen. Haar benoeming viel heel slecht bij PVV-leider Geert Wilders vanwege haar dubbele nationaliteit.
Lees meer
Het tijdschrift Forbes heeft een nieuwe ranglijst van honderd machtigste vrouwen in de Arabische wereld gepubliceerd. Zes Marokkaanse vrouwen staan in de lijst.
Khadija Arib is woensdag in Nederland herkozen tot voorzitster van de Tweede Kamer. De politica van Marokkaanse afkomst was de enige kandidaat en kreeg 111 stemmen.
Zes Marokkaanse vrouwen staan dit jaar in de top-100 van machtigste vrouwen in de Arabische wereld. De ranking is het werk van Forbes Middle-East.
Jeune Afrique heeft zoals elk jaar een ranglijst van machtigste vrouwen in Afrika gepubliceerd. Vijf Marokkaanse vrouwen vormen de top vijf.
Het Jordaans onderzoekscentrum voor islamitische studies heeft een nieuwe ranglijst uitgebracht van meest invloedrijke moslims in de wereld. Koning Mohammed VI staat in de top...
Volgens een nieuwe peiling van de Amerikaanse website Ranker zijn Marokkaanse vrouwen de mooiste vrouwen in de Arabische wereld.
Nadia Fettah Alaoui, CEO van Saham Finances, is tot één van de vijf machtigste vrouwen van Afrika voor het jaar 2016 verkozen.
Zoals elk jaar heeft het blad Forbes Midden-Oosten een ranking gepubliceerd van de honderd meest machtige Arabische vrouwen. Zes Marokkaanse vrouwen staan in de lijst.
Global Fire Power heeft een nieuwe ranking van machtigste legers ter wereld uitgebracht. Marokko is 54e van 133 landen. Het koninkrijk heeft daarmee het vijfde machtigste leger...
Khadija Arib werd woensdag tot nieuwe voorzitter van de Tweede Kamer in Nederland verkozen. De politica van Marokkaanse afkomst won na maar liefst vier stemmingen.