31 juli 2024 - 08:00 - Marokko
Hoewel het areaal voor meloenenteelt in Marokko dit jaar met 90 hectare is toegenomen tot 1450 hectare, wordt er een daling van de meloenproductie verwacht. Volgens het vakblad Fresh Plaza zal de opbrengst per hectare naar verwachting dalen tot 15 à 18 ton in 2024.
In Spanje is de situatie nog zorgelijker. Daar is het meloenenareaal in drie jaar tijd met maar liefst 40% gekrompen tot 2750 hectare dit jaar. Vooral in de regio’s Murcia en Alicante is de teelt sterk teruggelopen.
Lees ook: Marokko stopt productie watermeloen
Verschillende factoren spelen een rol bij deze ontwikkeling, waaronder schaarste aan landbouwgrond, watertekorten door droogte, strengere milieuregels en stijgende productiekosten. Myriam Martineau, voorzitter van de brancheorganisatie AIM, waarschuwt dat de meloensector in Marokko en Spanje op een keerpunt staat.
Lees ook: Marokkaanse watermeloen verovert Europese markt, Spanje in de problemen
Ondanks de uitdagingen is de oogst in Marokko al voor 70% binnen. "Het hoogtepunt is voorbij," aldus Martineau. "Er rest nog 40% in Marrakech en de hele oogst in Kenitra." De komende tijd zal duidelijk worden hoe de lagere opbrengst per hectare de totale productie zal beïnvloeden.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko