Marokkaanse overleeft coronavirus maar verliest long
Fatima Bridle heeft het coronavirus overleefd na 141 dagen in een Brits ziekenhuis te hebben doorgebracht, waarvan 105 dagen aan de beademing.
22 juli 2020 - 14:40 - Marokko
Fatima heeft enkele moeilijke momenten achter de rug. De Marokkaanse vrouw raakte in Groot-Brittannië met het coronavirus besmet en overleefde.
De jonge vrouw en haar man keerden in maart dit jaar terug van een vakantie in Marokko. Eenmaal terug in Groot-Brittannië werden ze alle twee ziek. Analyses toonden aan dat ze beiden het coronavirus hadden opgelopen.
Het koppel werd in het ziekenhuis opgenomen. De man van Fatima mocht al na enkele dagen naar huis. Maar haar situatie verergerde.
Fatima, afkomstig uit Mohammedia, bleef 130 dagen in het ziekenhuis, waarvan 105 dagen aan een ademhalingstoestel en 40 dagen in coma. Fatima is daarmee de coronapatiënt die het langst in het ziekenhuis verbleef in Groot-Brittannië.
Volgens plaatselijke media is Fatima genezen maar zal ze nog weken moeten revalideren. In een verklaring aan de media bedankt Fatima het medisch team dat haar hielp overleven. "Ik ben zo blij dat ik hier ben. Het is als een droom." Haar man Tracy, met wie ze vier kinderen heeft, en de dokters noemen haar genezing een wonder.
Lees meer
Fatima Bridle heeft het coronavirus overleefd na 141 dagen in een Brits ziekenhuis te hebben doorgebracht, waarvan 105 dagen aan de beademing.
Een van de elf passagiers die positief waren getest op het coronavirus op een boot afkomstig uit Sète, is dinsdag uit het ziekenhuis van Nador ontsnapt.
Een Marokkaanse vrouw van 110 jaar is van het coronavirus genezen. Ze werd in het academisch ziekenhuis van Fez verzorgd.
De epidemiologische situatie in Fez, Tanger, Marrakech en Casablanca is zorgwekkend. In deze vier steden neemt het aantal coronabesmettingen snel toe.
De aartsbisschop van Rabat, Cristóbal López Romero, heeft laten weten dat een non in Fez positief is getest op het coronavirus. De non werkte als verpleegster in een ziekenhuis...