3 november 2022 - 20:00 - Marokko
Fatima Karim, de Marokkaanse activiste die tot twee jaar gevangenisstraf is veroordeeld wegens "belastering van de Islam", is in hongerstaking gegaan als protest tegen haar "zware straf".
De familie van Fatima Karim maakte op Facebook bekend dat de 39-jarige activiste inmiddels ruim twee weken in hongerstaking is uit protest tegen haar veroordeling in september 2022. Op 15 augustus veroordeelde de rechtbank van eerste aanleg van Oued Zem de blogster tot twee jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 50.000 dirham. Ze werd beschuldigd van "het aantasten van de islamitische godsdienst met elektronische middelen". Ze had onder meer satirische artikelen in het Arabisch gepubliceerd op haar Facebook-pagina.
Lees ook: Marokkaanse veroordeeld tot 2 jaar celstraf voor belediging Islam
Sinds half juli zit Fatima Karim in de gevangenis. Op 6 september bood zij in hoger beroep haar excuses aan "alle mensen die door mijn publicaties zijn beledigd". Ze voegde hieraan toe dat het nooit de "bedoeling is geweest de Islam te schaden". Haar verontschuldiging was tevergeefs want het hof bevestigde het vonnis van de rechtbank van eerste aanleg.
Marokko rouwt om verlies televisie-icoon Khadija Assad
Spanje verhoogt budget voor door Marokko geclaimde rotsen en eilanden
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Arrestatie na vondst lichaam Mohamed (17) in Frankrijk
Abdelmadjid Tebboune wil Sahara-kwestie niet loslaten, "ongeacht de prijs"
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Leverde Marokko tanks aan Oekraïne?
La Mamounia viert honderdste verjaardag
"Marokko kan helpen Europese economie CO2-neutraal te maken"
PJD weigert Israël te verwelkomen op Néguev-top in Marokko
Koudegolf treft Marokko deze week
Organisatie verzet zich tegen sekstoerisme in Marokko