1 mei 2022 - 20:20 - Marokko
Saida Al-Alami, Marokkaanse mensenrechtenactiviste, is vrijdag tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens "laster tegen staatsorganen".
De activiste werd sinds 23 maart 2022 vastgehouden en werd door de rechtbank van Casablanca schuldig bevonden aan "het beledigen van ambtenaren bij de uitoefening van hun functies, het ondermijnen van justitie en het verspreiden van valse beschuldigingen", meldt haar advocate, Souad Brahma.
Lees ook: Rif-activist krijgt vier jaar cel voor beledigen Mohammed VI
Saida Al-Alami werd tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van 5000 dirham veroordeeld. Haar advocate heeft reeds laten weten dat de zaak in beroep gaat. De 48-jarige activiste deelde regelmatig berichten op sociale media waarin ze kritiek uitte op de Marokkaanse autoriteiten.
Lees ook: Marokkaanse activist Noureddine Aouaj tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld
Afgelopen maandag was ook Rabie Al Ablaq, Marokkaanse activist die in vrijheid werd vervolgd, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf voor laster tegen Koning Mohammed VI op sociale media. Ook hij ging in beroep tegen het vonnis.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht