1 mei 2022 - 20:20 - Marokko
Saida Al-Alami, Marokkaanse mensenrechtenactiviste, is vrijdag tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens "laster tegen staatsorganen".
De activiste werd sinds 23 maart 2022 vastgehouden en werd door de rechtbank van Casablanca schuldig bevonden aan "het beledigen van ambtenaren bij de uitoefening van hun functies, het ondermijnen van justitie en het verspreiden van valse beschuldigingen", meldt haar advocate, Souad Brahma.
Lees ook: Rif-activist krijgt vier jaar cel voor beledigen Mohammed VI
Saida Al-Alami werd tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van 5000 dirham veroordeeld. Haar advocate heeft reeds laten weten dat de zaak in beroep gaat. De 48-jarige activiste deelde regelmatig berichten op sociale media waarin ze kritiek uitte op de Marokkaanse autoriteiten.
Lees ook: Marokkaanse activist Noureddine Aouaj tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld
Afgelopen maandag was ook Rabie Al Ablaq, Marokkaanse activist die in vrijheid werd vervolgd, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf voor laster tegen Koning Mohammed VI op sociale media. Ook hij ging in beroep tegen het vonnis.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko