4 december 2020 - 19:40 - Wereld
De Spaanse minister-president Pedro Sanchez zal Marokko op 17 december bezoeken. Het is vijf jaar geleden dat de regeringshoofden van beide landen met elkaar in gesprek zijn gegaan.
De ontmoeting wordt de twaalfde bijeenkomst waarin de regeringsleiders met elkaar belangrijke punten bespreken. Vijf jaar geleden was de bespreking in Madrid. Dit keer zal het plaatsvinden in de hoofdstad Rabat, meldt de Spaanse persdienst EFE. De banden tussen de beide landen moeten op deze manier weer worden versterkt.
Er zullen twee belangrijke thema’s op de agenda staan: de Sahara-kwestie en de illegale migratie vanuit Marokko naar Spanje. Met name de route via de Canarische Eilanden begint voor Spanje problematisch te worden.
Het koninkrijk heeft in 2019 de illegale migratie met vijftig procent kunnen terugdringen. Marokko zou hiervoor van de Europese Unie een bedrag krijgen van 140 miljoen euro. Spanje heeft beloofd om verdere druk uit te oefenen op de EU zodat Marokko het geld daadwerkelijk ontvangt.
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?
Algerije verspilde 50 miljard dollar aan Sahara-kwestie