Marokko: meisje ontvoerd en op verlaten begraafplaats misbruikt
Een 13-jarig meisje is afgelopen zaterdag in het Marokkaanse Settat op weg naar school door twee mannen ontvoerd en bij een afgelegen begraafplaats misbruikt.
1 november 2018 - 15:40 - Marokko
Een Marokkaans meisje van 9 jaar is verkozen tot "Beste Arabische lezeres". Meriem Amjoune komt uit Taounate en won maandag de "Arab Reading Challenge", belangrijkste leeswedstrijd in de Arabische wereld.
De prijs werd door de Emir van Dubaï, Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, aan de kleine Meriem uitgereikt. Het meisje gaat naar school in Tissa en haar ouders zijn beide onderwijzers.
Dankzij haar overwinning krijgt het meisje 150.000 dollar waarvan 100.000 voor haar universitaire studies zullen dienen. De rest gaat naar haar ouders. Dat berichten de organisators van de wedstrijd.
"Een generatie die leest is een veelbelovende generatie, een natie die leest is een natie die in de toekomst investeert", verklaarde Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum tijdens de prijsuitreiking.
Lees meer
Een 13-jarig meisje is afgelopen zaterdag in het Marokkaanse Settat op weg naar school door twee mannen ontvoerd en bij een afgelegen begraafplaats misbruikt.
Salma Chafik was sinds afgelopen zondag vermist in Tanger. Het meisje werd na vijf dagen door een jongeman herkend die haar ouders belde en haar vervolgens naar huis terugbracht.
Fatima-Zahra Akhiar heeft zich gekwalificeerd voor de voorlaatste ronde van de 4e editie van de Arab Reading Challenge. De jonge Marokkaanse zal samen met zes andere kandidaten...
Een 14-jarig meisje uit Casablanca is tien dagen na haar verdwijning door de politie teruggevonden.
Firdaous Bouzeryouh is 9 jaar en afkomstig uit het noorden van Marokko. Ze won vorige week de Arabische leeswedstrijd "Arab reading challenge" in Duitsland.