18 juni 2019 - 19:20 - Cultuur
Firdaous Bouzeryouh is 9 jaar en afkomstig uit het noorden van Marokko. Ze won vorige week de Arabische leeswedstrijd "Arab reading challenge" in Duitsland.
Dankzij haar overwinning zal de kleine Firdaous aan het Europees kampioenschap Arabisch lezen mogen deelnemen. De wedstrijd is gericht op kinderen die in niet Arabische landen wonen. De finale staat binnenkort in Dubai gepland.
"Ik heb veel boeken in het Arabisch gelezen die me in ongelooflijke werelden brachten. Lezen deed me veel plaatsen bezoeken en hielp me mijn plankenkoorts te overwinnen en meer zelfzeker te zijn.", verklaarde het meisje aan persagentschap MAP na haar overwinning.
"Ik ben in Duitsland geboren maar ik bezocht Marokko, ook door boeken te lezen over het koninkrijk en de Marokkaanse reiziger Ibn Battuta", vervolgde Firdaous die ervan droomt de boekenbeurs van Casablanca te bezoeken om er bekende Marokkaanse schrijvers te ontmoeten.
De ouders van Firdaous komen uit de Rif. Het gezin woont nu in Rüsselsheim. Het meisje volgt lessen Arabisch op de "Vriendschapsschool" in haar stad.
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses